| Nama Produk | Plat Pemanas Seramik Inframerah Elektrik |
| Bahan | Seramik |
| Voltan | 12V-480V, boleh disesuaikan |
| Watt | 125-1500W atau disesuaikan |
| Bentuk | Rata/Lengkung/Mentol |
| Elemen dawai tahan | Ni-Cr atau FeCr |
| Julat panjang gelombang yang berguna | 2 hingga 10 um |
| Purata jangka hayat operasi | Sehingga 20,000 jam bergantung pada keadaan |
| Termokopel dalaman | Jenis K atau J |
| Gunakan | Pemanas Seramik Inframerah |
| Kawasan sejuk | Bergantung pada panjang dan diameter 5-25mm |
| Jarak sinaran yang disyorkan | 100mm hingga 200mm |
| Pakej | satu pemanas dengan satu kotak |
| Warna | hitam, putih, kuning |
| Saiz standard Pemanas Seramik Inframerah 1. 60*60mm2. 120mmx60mm3. 122mmx60mm 4. 120mm*120mm5. 122mm*122mm6. 240mm*60mm 7. 245mm*60mm Dengan Termokopel jenis K atau J | |
Pemanas inframerah seramik terdiri daripada konduktor haba resistif yang terbenam sepenuhnya dalam bahan seramik yang sesuai. Oleh kerana ia terbenam sepenuhnya dalam seramik, tenaga yang dihasilkan oleh konduktor haba boleh dihantar ke bahan di sekelilingnya, yang kedua-duanya menghalang konduktor haba daripada terlalu panas dan memanjangkan hayat perkhidmatannya. Bahan yang digunakan untuk terbenam konduktor haba mesti ditebat dan mempunyai penyerapan dan radioaktiviti yang baik dalam julat sinaran inframerah yang ditetapkan. Untuk memenuhi keperluan ini, pemanas inframerah seramik boleh dibuat dalam pelbagai bentuk geometri.
Badan utama pad pemanas inframerah seramik diperbuat daripada seramik, yang menggunakan sebahagian permukaan sebagai permukaan sinaran dan menggabungkan gegelung pemanasan. Bagi pemanas inframerah seramik, termogandingan juga boleh dipasang pada kedudukan bersebelahan dengan konduktor haba.
1. Plat Pemanas Seramik Inframerah bukanlah struktur kalis air, jadi jangan sentuh dengan minyak, air dan zarah plastik semasa penyimpanan dan pemasangan untuk mengelakkan kebocoran.
2. Sebelum pemasangan, periksa sama ada kedudukan pemasangan selaras dengan spesifikasi Pemanas Seramik Inframerah elektrik dan sama ada voltan penggunaannya konsisten.
3. Semasa memasang, Pemanas Seramik Inframerah mesti dipasang rapat dengan badan yang dipanaskan, dan permukaan badan yang dipanaskan hendaklah rata dan lengkap, tanpa fenomena yang tidak sekata.
4. Apabila menggunakan Pad Pemanas Seramik Inframerah, elakkan ketukan keras atau perlanggaran dengan objek keras yang boleh menyebabkan jubin seramik pecah, dawai rintangan aloi yang terdedah menjejaskan hayat operasi.
5. Jika plat Pemanas Seramik Inframerah didapati menghasilkan warna hitam hangus pada permukaan selepas digunakan, ia menunjukkan bahawa haba dan pelesapan haba badan yang dipanaskan tidak seimbang, dan perlu diselaraskan tepat pada masanya untuk mengelakkan pembakaran.
Sebelum pertanyaan, sila hantarkan spesifikasi di bawah:
1. Menghantar lukisan atau gambar sebenar kepada kami;
2. Saiz, kuasa dan voltan pemanas;
3. Sebarang keperluan khas pemanas.
Orang Hubungan: Amiee Zhang
Email: info@benoelectric.com
Wechat: +86 15268490327
WhatsApp: +86 15268490327
Skype: amiee19940314












